Наумовски

  во

  Делегации на Владата на Република Македонија по повод Ден на ослободувањето на Скопје, денеска зедоа учество во програмата за одбележување на празникот, во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
  сите 58 | | | веќе видена

  „Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Помина една година од локалните избори, градоначалникот Наумоски за таа година успеа од општина која важеше за една од најчистите општини во Република ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Три месеци и беа потребни на битолската средношколка Евгенија Дивитарова за да успее да ја направи CNC машината за гравирање со ласер, што и го донесе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски со ОТЧЕТ за една година градоначалник : Реконструирани над 30 улици, поставен 30 километри асфалт, ...
  | | веќе видена | слични

  Информација од прва рака. Пеце Наумовски, Игор Кралевски и Сара Мејс – теми во новиот понеделнички „Ексклузив“. Погледенте што ќе гледате: 
  сите 5 | | | веќе видена

  На македонската јавност и е добро познато дека водителката Марјана Станојковска одлично го крие својот љубовен живот, па многумина можеби се запрашале дали е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Познатата водителка Марјана Станојковска и поранешниот кошаркар Петар Наумовски се во љубовна врска. Да добро слушате и добро гледате..“ Ова е воведот од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поголема група битолчани вчера останале пред спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола иако имале платено влезници за да го следат натпреварот меѓу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Смени ја тресат Антимонополската управа. Фотелјата на сега екс претседателот Благој Чурлинов ја презема Владимир Наумовски, поранешен министер, директор на ...
  | | веќе видена

  Фестивалот и годинава покажа дека Македонија има талентирани филмаџии На 13- тото издание на македонскиот филм во Торонто може да се опише како „семеен ...
  сите 21 | | | веќе видена