Наумоски

  во

  Пред утрешното гостување на Куманово во 12. коло од Првата македонска кошаркарска лига, КК Вардар официјално промовираше три засилувања за пролетниот дел од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Инспекцискиот надзор, зазеленувањето, загревањето на домовите и транспортот се четирите сегменти од Планот за чист воздух што се во надлежност на Град Скопје, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во Стопанската комора на Македонија е промовирана монографијата „60 години Витаминка“, посветена на успешната приказна за овој национален бренд, како и личниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Општина Ѓорче Петров денеска посети две социјално загрозени семејства кои живеат во исклучително тешки услови, и им подари зимски јакни. На јакните најмногу им ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Инспекцискиот надзор, зазеленувањето, загревањето на домовите и транспортот се четирите сегменти од Планот за чист воздух што се во надлежност на Град Скопје, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во Владата на Република Македонија, денеска, се одржа четвртиот, од серијата отворени денови за иницијативи на граѓанските организации, на кој што се ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Бројот на читатели константно се зголемува а во рамките на нашите можности и доделените средства од Министерството за култура континуирано набавуваме нови ...
  сите 4 | | | веќе видена