Наумче Мојсоски

  во

  Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ и генералниот секретар на КФМ, Тодор Гечевски денеска го посетија кошаркарскиот клуб „Крива ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Данскиот ракометар Расмус Бојсен стана познат во светот на ракометот откако во време на коронакризата почна да објавува интересни состави. Тој одлучи да го ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Екс ракометниот репрезентативец Наумче Мојсоски кој сега е шеф на една од комисиите на СДСМ јавно ја прокламирал идејата за "Обединета Македонија". Додека бил ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација уште во првата фаза го заврши настапот на ЕП 2020 во Австрија, а вчерашниот пораз од домаќинот-Австрија (32-28) тешко го ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Тука сме да го слушаме гласот на спортистите и спортските работници. Креираме програма за наредните 4 години  исклучиво во интерес на спортистите и граѓаните , ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Огромна чест и задоволство ми е да Ве видам во толкав број и да Ви се обратам како претседател на Комисијата за спорт на СДСМ што заедно ја пишуваме програмата ...
  | | веќе видена | слични

  Поминаа 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС. Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на АМС и нејзиниот директор иако во јавноста ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ.-Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Прес конференција, Наумче Мојсовски, претседател на Комисија за спорт на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Огромна чест и задоволство ми е да Ви ја ...
  | | веќе видена | слични

  Деталите за животот на Тоше Проески, пејачот со ангелски глас и насмевка не престануваат да ја интригираат јавноста, а ова се девојките – денес жени, за кои се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нови членови на комисијата за спорт на СДСМ, предоведена од поранешниот ракометен репрезетативец Наумче Мојсоски, се ексракометарката Адријана Будимир, како и ...
  сите 3 | | | веќе видена