Наум Охридски

  во

  Белите листи и официјално се историја – во Грција ќе се патува со македонски пасош. Грчките новински агенции јавуваат дека нивното министерство за надворешни ...
  сите 62 | | | веќе видена

   Денеска и утре во Скопје се одржува четвртиот состанок на комисијата, формирана согласно договорот за добрососедство. Прличев, Климент и Наум Охридски, Цар ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Седуммина од патниците што се хоспитализирани во Скопје сѐ уште се во критична и тешка состојба. „Се надевам дека овие седум луѓе ќе ја надминат кризата“, ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Седуммина од патниците што се хоспитализирани во Скопје сѐ уште се во критична и тешка состојба. „Се надевам дека овие седум луѓе ќе ја надминат кризата“, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во автобуската несреќа кај Ласкарци, загинаа 14 лица, а шестмина се борат за живот. Тие се сместени во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје, во градската ...
  сите 317 | | | веќе видена

  Денеска и утре, 14 и 15 февруари, се прогласени за денови на жалост поради тешката сообрќајна несреќа што се случи вчера попладне на патот Скопје – Тетово, во ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Денеска и утре, 14 и 15 февруари, се бидат прогласени за денови на жалост поради тешката сообрќајка што се случи вчера попладне на патот Скопје – Тетово кај ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Владата ги прогласи 14 и 15 февруари за Денови на жалост, во сеќавање на нашите сограѓани кои трагично ги загубија животите. На Деновите на жалост, знамето на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Од вкупно згрижените 37 лица во ГОБ „8 Септември“, четири се во критична состојба, а сериозна е и состојбата на уште двајца повредени кои се хоспитализирани во ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Од вкупно згрижените 37 лица во ГОБ „8 Септември“, четири се во критична состојба, а сериозна е и состојбата на уште двајца повредени кои се хоспитализирани во ...
  сите 114 | | | веќе видена