Натали

  во

  Евентуалната вмешаност на Катица Јанева во скандалот со „Рекет“ нема да предизвика правен проблем со предметите на Специјалното јавно обвинителство што се во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По скандалот со приведувањето и отворањето истрага за две осомничени лица за изнудување рекет, при што со овој случај се поврзуваат и две обвинителки од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Покрај јаглехидрати и протеини, човечкото тело има потреба и од масти. Мастите пак може да бидат заситени, оние што може да се синтетизираат во организмот и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Галењето на бебето му помага во развој на неговиот мозок, особено кај оние прерано родените, покажало истражувањето објавено во магазинот „Current Biology“, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Битола, на 4 и 5 јули, во организација на Здружението за филмска уметност ЦЕНТАР ЗА ФИЛМ, ќе се одржи Прв Форум на креативните градови за филм од мрежата на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Прв Форум на креативните градови за филм од мрежата на УНЕСКО насловен „Улогата на иновациите и едукацијата во локалниот развој на градовите“ ќе се одржи на 4 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тврдењата дека почнувањето на преговорите за прием во ЕУ, автоматски значат и членство се погрешни, а комуникацијата за проширувањето треба да се заснова врз ...
  сите 3 | | | веќе видена

  НБА ѕвездата Коби Брајант и неговата сопруга Ванеса станаа родители по четврти пат. Покрај двегодишната Бјанка, 13-годишната Гуану и 16-годишната Натали, ова е ...
  сите 20 | | | веќе видена

  - За жал, ќе беше полесно ако министрите во авионот, како што вели Милошоски ширеа лажни вести, а вистината да е поинаква. Заклучоците од јуни 2018 се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Интернационалната Уметничка колонија "Дебрца" - Белчишта, преставува најмасовна културна манифестација во општината Дебрца. Активно постои 35 години. Редовно ...
  сите 28 | | | веќе видена

   „Имам аутизам, може да одбијам помош“ е еден од написите за безбедносен појас во автомобил кои може да му го спасат животот на некое дете. од Австралија е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Натали Лоазо ја повлече својата кандидатура за претседавач со центристичката група во Европскиот парламент, поранешната АЛДЕ, со што се покренува прашањето за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Натали Лоазо ја повлече својата кандидатура за претседавач со центристичката група во Европскиот парламент, поранешната АЛДЕ, со што се покренува прашањето за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Натали Лоазо ја повлече својата кандидатура за претседавач со центристичката група во Европскиот парламент, поранешната АЛДЕ, со што се покренува прашањето за ...
  сите 7 | | | веќе видена