Насер

  во

  Полицијата во Дубаи има намера да воведе летачки мотори до 2020 година, изјави генералниот директор на Одделот за вештачка интелигенција во Дубаи, Халид Насер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Полицијата во Дубаи има намера да воведе летачки мотори до 2020 година, изјави генералниот директор на Одделот за вештачка интелигенција во Дубаи, Халид Насер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во случајот “Монструм“ во претходната процедура, предмет на анализа беа возилата “Опел Омега“, “Голф 3“, “Волфсваген Пасат“, “Пежо 306“ и “Мазда 626“. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Отпечатоци на четворицата обвинети Алил Демири, Самил Љута, Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири во случајот „Монструм“ биле пронајдени во три возила. Четвртото ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Отпечатоци на четворицата обвинети Алил Демири, Самил Љута, Агим Исмаиловиќ и Фејзи Азири во случајот „Монструм“ биле пронајдени во три возила. Четвртото ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Полицијата во Дубаи има намера да воведе летечки мотори до 2020 година, изјави генералниот директор на Одделот за вештечка интелигенција во Дубаи, Халид Насер ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Судењето за убиството на Никола Саздовски- Саздо почна со голем гаф на Јавното обвинителство, но и на Судечкиот совет, кои дозволија главниот очевидец на ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири немале умисла да го убијат Никола Саздовски, туку сакале само да го истепаат, истакна денска после првото рочиште за ...
  сите 117 | | | веќе видена