Nasdaq

  во

  Глобалните пазари пораснаа во понеделникот откако претседателот Доналд Трамп потпиша неколку извршни одлуки чија цел е продолжување на финансиската помош за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Азиските акции денеска се „лизнаа“ на најниско ниво во последните шест месеци бидејќи кинеско – руските тензии го нагризаа оптимизмот кој владееше на пазарите ...
  сите 65 | | | веќе видена

  На азиските берзи денеска беше забележан раст на акциите, исто како и на „Wall street“ еден ден претходно, бидејќи инвеститорите се оптимисти за новите ...
  сите 74 | | | веќе видена

  На тргувањето на „Wall street“ во вторникот беше забележан пораст на најважните индекси, при што Дау Џонс за повеќе од 500 бодови, благодарение на зголемениот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Ова е трета, клучна фаза на тестирање врз луѓе на mRNA-1273. Клиничкото испитување го води Националниот институт за здравство (NIH), а владата на САД инвестира ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Американскиот фармацевтски концерн Moderna Inc објави дека конечните клинички испитувања за вакцината против „ковид-19“ ќе започнат на или околу 27 јули. Ова е ...
  сите 185 | | | веќе видена