НАСА

  во

  Американската вселенска агенција распишала најнов оглас за работа во кој се бара личност која толку го обожува својот кревет, што никогаш не би излегла од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Астрономите сега се уверени дека во нашиот соларен систем постои дополнителна планета, но тешко е да се забележи бидејќи е премногу далеку. Со децении ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Американската вселенска агенција НАСА се фокусира за испраќање луѓе на Месечината. Но, за да преживеат астронаутите потребно е да се искористат сите ресурси ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Компанијата „Спејс Икс“ (Space X) на Илон Маск објави дека првиот „туристички“ патник кој ќе лета околу Месечината е јапонскиот милијардер, 42-годишниот Јусаку ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Ураганот Флоренс што ги погоди американските држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија, досега однесе 17 животи.Потенцијалната штета е во распон од десет до ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делата 2“, која во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американската вселенска агенција НАСА лансира ракета во вселената вредна милијарда долари што ќе го мери топењето на мразот на Земјата. Ракетата Делта 2 е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делта 2“, која во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делата 2“, која во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) од базата „Ванденберг“ во Калифорнија ја лансираше ракетата „Делата 2“, која во ...
  сите 15 | | | веќе видена