Нанси

  во

  Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Воен авион Мираж 2000 со два члена на екипаж полетал од воeната база Нанси Орсеј во Франција и исчезнал по 11 часот по локално време во планински предел меѓу ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека на собирите ширум Франција во 15 часот имало 25.000 „жолти елеци“, а состојбата беше затегната во Париз, но и ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Најмалку 4.000 лица со жолти елеци, според полициски извори, излегоа да демонстрираат во Париз. Демонстрантите се собраа во 14 часот на плоштадот пред ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Француската Влада сака да стави крај на атмосферата на урбано насилство што се повтори и овој викенд во неколку градови во Франција. – Сега мора да владеат ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Француската Влада сака да стави крај на атмосферата на урбано насилство што се повтори и овој викенд во неколку градови во Франција, јави дописникот на МИА. – ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Француската Влада сака да стави крај на атмосферата на урбано насилство што се повтори и овој викенд во неколку градови во Франција, јави дописникот на МИА. – ...
  сите 58 | | | веќе видена