Најмалку

  во

  Во обид да се привлечат странски инвестиции, грчката влада планира да ги следи другите европски земји воведувајќи нови мотиви за инвеститори. Таа ќе им нуди ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Крадци украле целосно функционална ВЦ школка од 18-каратно злато од британската палата Бленам, каде била изложена како уметничко дело, соопшти денеска ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најмалку 10 луѓе загинаа, додека 15 се ранети во експлозија на автомобил-бомба кај една болница во сирискиот град Ал Раи, во близина на границата со Турција. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во експлозијата во близина на болница во градот Ал Раи се повредени 15 лица. Од експлозијата е оштетена и болницата . Ал Раи е во северозападниот дел на Сирија ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Десетици се водат како исчезнати . На бродот во моментот на несреќата имало 63 патници. До сега се извадени само 17 преживеани , кои патувале на излет во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Веројатно сте слушнале за тврдењето дека јаболките можат да го продолжат животот и да спречат појава на многу болести, но дали е тоа вистина или мит? Еве што ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Најмалку 10 луѓе загинаа, додека 15 се ранети во експлозија на автомобил-бомба кај една болница во сирискиот град Ал Раи, во близина на границата со Турција. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Српската премиерка, Ана Брнабиќ, ја поддржа овогодинешната Парада на гордоста во Белград и на собирањето кај Славија се појави со својата партнерка Милица ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Како во повеќе случаи досега, кога фудбалерот на е на своето работно место, односно на фудбалскиот терен, крадците наоѓаат совршена шанса за напад. Овојпат ...
  сите 142 | | | веќе видена

  ИФФК „Браќа Манаки“ четири децении доследно го чува и почитува наследството што го оставија Јанаки и Милтон Манаки. Ви честитам бидејќи сте вистинските ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Свињите од дивите фарми мора да се уништат како дел од превентивните мерки, за да се спречи појавата на африканската чума во земјава, порача уште еднаш ...
  сите 22 | | | веќе видена