Најмалку

  во

  За време на конститутивната седница на српскиот парламент, поголема група граѓани предводени од лидерот на опозициското движење “Доста” Саша Радуловиќ го ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа што коронавирусот продолжува да ги збунува експертите ширум светот и бидејќи постојано се појавуваат нови карактеристики, не е изненадувачки ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Забраната следи по случајот во кој на брод за крстосување 41 лице беа заразени со коронавирус Норвешка соопшти дека ќе забрани сите бродови за крстосување кои ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Рускиот енергетски гигант „Газпром“ има намера пред судот да ја обжали глобата што му ја наметна полската Управа за заштита на конкуренцијата и протрошувачите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  До 2058 година Европската унија мора да отплати 750 милијарди евра од заедничкиот долг од пакетот за економско опоравување од кризата предизвикана од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Скопје е на врвот со најмногу активни случаи на ковид-19 или вкупно 1363 лица, а веднаш зад него на листата е Штип со 430. Во Пехчево и во Валандово во ...
  сите 629 | | | веќе видена

  Доминик Тим беше во навистина поволна ситуација да го надигра Новак Ѓоковиќ во финалниот меч во Мелбурн на почетокот на сезоната, но како многупати досега, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Производителот на автомобили Ферари, контролиран од инвестициската компанија на семејството Ањели, „Екор НВ“, ги ревидираше годинашните приходи пред каматата, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Пожарот наречен Епл Фајр, кој се распламти во петокот во Калифорнија, а кој досега се ширеше во округот Риверсајд и Сан Бернардино, уништи најмалку 20.516 ...
  сите 99 | | | веќе видена