Над

  во

  Денеска се одиграа нова рунда натпревари од квалификациите за Европското првенство во 2020. година, фаворитите ги освоија планираните и посакувани три бода. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди. За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Влатко Лозаноски вечерва првпат одржува голем солистички концерт. Малку со трема, малку свој, како и да е, публиката го дочека како вистинска ѕвезда. Со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шпанија со 2-1 ја доби пресметката со Норвешка, Серхио Рамос со „пененка" од белата точка донесе три бода, Италија рутински славеше со 2-0 над Финска во меч ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ристовски и Кек имаа одлична соработка во Ријека, словенечкиот фудбалски стратег во Македонецот имаше своја „алфа и омега“ во тој состав, а утревечер Ристовски ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар вечерва славше убедливо на гостувањето кај ППД Загреб со 18:27 (6:14) во првиот дуел од осминафиналето на ракометната Лига на шампиони. По ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Светскиот шампион Франција го започна силно своето учество во квалификациите за ЕП 2020 по победата од 4:1 над Молдавија во натпревар од групата „Х“. Убав гол ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Командиорот на Територијалната противпожарна единица Кавадарци, Александар Чадамов, информира дека во моментов во гаснење на пожарот во Росоманско, кај селото ...
  сите 262 | | | веќе видена