Над

  во

  На протестот пред Собранието, во организација на „Бојкотирам“ беше пуштена химната „Денес над Македонија се раѓа, во изведба на Игор Дурловски. Учесниците, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Православната црква и верниците денеска го слават Галактон и Епистима. Духовната љубов на Галактон кон Епистима била толкусилна што тој не сакал да ја види со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Православната црква и верниците денеска го слават Галактон и Епистима. Духовната љубов на Галактон кон Епистима била толкусилна што тој не сакал да ја види со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Рони О’Саливен, по фантастичната победа над светскиот број 1, Марк Селби, не успеа уште еднаш да се врати за импресивна победа, губејќи со 9:7 од Џад Трамп во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Швајцарија е третата селекција која обезбеди пласман на завршниот турнир во Лигата на нации кога се во прашање составите од елитната група А. Вечерва ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Швајцарија стигна до навистина импресивна 5:2 победа над Белгија за да го обезбеди првото место во групата 2 од Лига А во Лигата на нации на УЕФА и да стигне ...
  сите 20 | | | веќе видена