МЗТ

  во

  Шесте нови мерни станици, кои го мерат загадувањето на воздухот во Скопје, поставени од страна на проектот „Скопје пулс“ утринава и синоќа измерија високо ниво ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Тренерот Докузовски вели дека неговите играчи заслужено се радуваат на новите бодови, иако имал проблеми изминатиот период со кроењето на составот. Го истакна ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Нема послатка победа од онаа во големото дебри на македонската кошарка. Па уште и тоа што го чува беспрекорниот прволигашки ефект: пет – мечеви – пет победи. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  По голема и неизвесна борба Работнички со 90-88 го победи најголемиот ривал МЗТ Скопје и тоа на негов терен, актуелниот шампион останува единствениот непоразен ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички го добија првото сезонско дерби со МЗТ Скопје во првата македонска лига. Актуелниот шампион славеше во СЦ „Јане Сандански“ со 90:88 и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Првото кошаркарско градско дерби сезонава му припадна на Работнички, кој во „Јане Сандански“ славеше со 90:88. Актуелниот првак остана лидер на табелата како ...
  сите 27 | | | веќе видена