Мустафа

  во

  Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Премиерот на Косово Абдулах Хоти, придружуван од вицепремиерот, Дритон Селманај, министерот за земјоделство Бесијан Мустафа, министерот за инфраструктура, ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Бегум Саиба Хатиџе Хајрие Ајше Дјуриушехвар Султана (26 јануари 1914 година – 7 февруари 2006 година), била ќерка на на последниот калиф Абдулметсид Ефенди и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Лидерот на владејачкиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК), Иса Мустафа вели дека без активно учество на Соединетите Американски Држави во процесот на дијалог ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Непосредно пред Илинденското востание, Крушевското горско началство одлучило да се направат топчиња од дрво. За таа цел „офицерот“ Тодор Христов направил ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Речиси 560 ирачки демонстранти и припадници на безбедносните сили биле убиени во антивладините протести минатата година. Тоа го соопшти денеска ирачката Влада. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Речиси 560 ирачки демонстранти и припадници на безбедносните сили биле убиени во антивладините протести минатата година. Тоа го соопшти денеска ирачката Влада. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Утрово во Багдад загинаа двајца демонстранти откако биле погодени со канистери со солзавец во судири со безбедносните сили, соопштија безбедносни извори. Ова ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Ердоган се одлучи на тој чекор токму на 97. годишнина од Договорот во Лозано од 1923 година, оцени за грчкиот портал Екатимерини, Никос Констандарас.„Изгледа ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Пред 17 години, на денешен ден, од Република Турција во Република Македонија беше донесено легендарното Црешово топче, уникатен примерок, кој се чува во ...
  сите 7 | | | веќе видена