Муслиу

  во

  Ниту една идеја и начин на делување не е исклучен за да се симне оваа влада од власт, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев ...
  сите 453 | | | веќе видена

  Динамо Загреб нема голем избор и утре мора да оди на победа против Ференцварош, клуб кој речиси е непобедлив на домашен терен откако Сергеј Ребров е тренер. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион Шкендија имаше очајно лето на европската сцена, а ништо подобро не помина ниту Академија Пандев, иако има малку поголемо „оправдание“ поради ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Пред нас нов почеток на уште една сезона од македонскиот прволигашки фудбал. Без многу поместувања во однос на претходната сезона, без драматични трансфери и ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му одговори на премиерот Заев на повикот да се поддржи предлог законот. Лидерот на опозицијата реплицира дека ...
  сите 474 | | | веќе видена

  Висар Муслиу денеска и официјално е претставен како нов играч на Мол Фехервар, а повторно ќе игра со Бобан Николов во ист состав, како што тоа беше со златната ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Висар Муслиу е нов член на унгарскиот вицепрвак Фехервар. Тој му се придружи на Бобан Николов кој ги брани боите на поранешниот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рок до октомври за постигнување договор за Гоце Делчев на заедничките комисии за историски и образовни прашања испорача официјална Софија , а од Атина, пак, се ...
  сите 17 | | | веќе видена