Муслиу

  во

  Пишува: Зоран ЃоршоскиТримилионскиот трансфер на Давид Тошевски од Работнички во рускиот Ростов, кој е убедливо најголемиот и најскапиот во историјата на ПМФЛ, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска покрена иницијатива за утврдување на одговорност на министерот за здравство Венко Филипче откако ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во писменото известување од Агенцијата за разузнавање до антикорупционерите се вели дека возилото е донација од Кина и согласно препораките таквите донации се ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во писменото известување од Агенцијата за разузнавање до ДКСК се вели дека возилото е донација од Кина и согласно препораките таквите донации се отстапени во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија", по што одлучи по една да покрене иницијатива за утврдување на одговорност на министерот за ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница разгледа три приговори, поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија”, по што ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница одлучи да покрене иницијатива за утврдување на одговорност на министерот за здравство ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција на денешната 32 седница разгледа три приговори, сите поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „Обнова за Македонија”, ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Прво ДУИ излезе со идеја за премиер Албанец, потоа ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ја отфрлија најавувајќи и можна меѓусебна поддршка за да не се случи тоа, па Алијансата за ...
  сите 222 | | | веќе видена

  Покрај Силекс и Шкендија, за кои пишувавме минатата недела, во фудбалска Европа нашата земја ќе ја претставуваат и Ренова и Шкупи. И двете екипи во пресрет на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Влегуваме во последната недела од изборната кампања, доколку партиите продолжат со невкусна политичка битка за гласови и дискредитација на опонентот, како ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Агенцијата за разузнавање добива нови информации за случајот „Диво насеље“ во кој загинаа осум полицајци и десет припадници на вооружена група, вели директорот ...
  | | веќе видена | слични

  Негативната кампања не е паметна стратегија. Таа не може да најде публика кај неопределените. Таа служи за сузбивање на своите гласачи. Онаа партија која ќе ...
  сите 13 | | | веќе видена