Муса Џафери

  во

  На 11 септември во граѓанскиот суд во Скопје од почеток треба да почне судењето за ексразузнавачот Слободан Богоевски по тужбата за навреда и клевета од ...
  сите 57 | | | веќе видена

  На 11 септември во граѓанскиот суд во Скопје од почеток треба да почне судењето за ексразузнавачот Слободан Богоевски по тужбата за навреда и клевета од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  На 11 септември во граѓанскиот суд во Скопје од почеток треба да почне судењето за ексразузнавачот Слободан Богоевски по тужбата за навреда и клевета од ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На 11 септември во граѓанскиот суд во Скопје од почеток треба да почне судењето за ексразузнавачот Слободан Богоевски по тужбата за навреда и клевета од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за Рамковниот договор Хазби Лика не присуствуваше на одбележувањето на годишнината од Рамковниот, кое првпат годинава не го организира ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Немаме повлечено пријави од обвинителството поднесени против ексвладата вклучувајќи ги и функционерите на ДУИ, рече премиерот Заев на седницата за пратенички ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, организира прием по повод поканата за влез на Македонија во НАТО. На приемот се присутни сите функционери и пратеници од ДУИ ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, организира прием по повод поканата за влез на Македонија во НАТО. На приемот се присутни сите функционери и пратеници од ДУИ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Не знам за каква проблематика станува збор за случајот „Маѓар Телеком“. Го добив на суд , не знам, му го заборавив името на поранешниот директор на УБК. Вака ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот близок соработник Муса Џафери попладнево беа дел од церемонијата на свеченото отварање на првиот термален Аква Парк во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини, во емисјата „24 анализа“ истакна дека раководството на ДУИ бара гаранција од Зоран Заев, никогаш да не ...
  сите 5 | | | веќе видена