Munich Legends

    во

    Ревијалниот ме – уживање за фудбалските фанатици ширум светот. Ревијалниот натпревар меѓу ветераните на Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен заврши со резултат 3-3, додека пак публиката можеше да ужива во фантастичните потези на легендарните фудбалери, како и да се потсети на нивните мајстории. На теренот се појавија Ханс-Јорг Бат, Маркус Бабел, Пол Брајтнер, Џовани Елбер, Марк Ван Бомел, Александер Циклер, Денис Ирвајн, Енди Кол, Фил Невил, Пол Сколс, Двајт Јорк и многу други. Bayern Munich Legends 3-3 Manchester United... by beanymansports
    сите 5 | | | веќе видена