Мухамед

  во

  Сенатот на САД едногласно ја усвои резолуцијата во која саудискиот принц Мухамед бин Салман е назначен за убиство на саудискиот новинар Џамал Кашоги. ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Градежните активности за изградба на фудбалскиот терен со вештачка трева кој ќе биде прв објект од ваков тип во Кичево ќе започнат во скоро време. Ова спортско ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Последните зборови кои ги изговорил убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги, откако го затвориле саудиските напаѓачи во конзулатот на таа земја во Истанбул, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Последните зборови кои ги изговорил убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги, откако го затвориле саудиските напаѓачи во конзулатот на таа земја во Истанбул, ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Режисерите Даријан Пејовски и Изер Алиу ќе добијат по 35 милиони денари (569. 105 евра ) за своите филмови „Мими“ во продукција на „Скопје филм студио“ и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Двајца американски сенатори изјавија дека „нема сомнеж“ дека саудискиот престолонаследник го наредил убиството на новинарот Џамал Кашоги, откако добиле ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пен а познат по заземањето ставови во политиката и американското општество, воопшто, но и според иницијативите кои другите земји ги сметаат за спорни. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Американскиот актер Шон Пен денес престојува во Истанбул, каде работи на снимањето на документарниот филм за новинарот Џамал Кашоги, кој на 2-ри октомври бил ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американскиот актер Шон Пен денес престојува во Истанбул, каде работи на снимањето на документарниот филм за новинарот Џамал Кашоги, кој на 2-ри октомври бил ...
  сите 51 | | | веќе видена