Мубарак

  во

  Двајцата синови на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак кој е симнат од власт во 2011 година, се уапсени поради финансиски малверзации. После ...
  сите 5 | | | веќе видена

  7 септември 2018 (МИА) 1533.- Родена е англиската кралица Елизабета Прва, ќерка на кралот Хенри Осми и неговата втора жена Ане Болен. Во текот на 45-годишното ...
  | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Универзитетот Ал Азхар во Каиро ги осуди сите форми на сексуално малтретирање и ги прогласи за грев, а истовремено упати апел до египетските власти да преземат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Скоро 10 години поминаа откако арапскиот шеик Калдун Калифа ал Мубарак го превзема Манчестер Сити и од тогаш започна нова ера во овој клуб. Поради куповната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Менаџерот на англискиот шампион Манчестер сити, Пеп Гвардиола вели дека не е загрижен за големото трошење на пари на Ливерпул во обид да ја донесат титулата од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Паралелно, пред Белата куќа се собраа демонстранти, со цел да го изразат нивното незадоволство од Трамп и третманот кој го има кон муслиманите Претседателот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Oткако беа објавени конечните списоци на сите репрезентации учесници на Мундијалот во Русија медиумите се позанимаваа со интересни факти. Сте се запрашале ли ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Резервниот голман на фудбалската репрезентација на Хрватска, Ловро Калиниќ, ќе биде највисок играч на Светското првенство во Русија. Рускиот портал „Спорт24“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јаја Туре кој беше во немилост на Пеп минатата сезона јавно кажа што мисли за стратегот на Манчестер Сити, тоа нема да им се допадне на фановите на Гвардиола. ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Јаја Туре кој беше во немилост на Пеп минатата сезона јавно кажа што мисли за стратегот на Манчестер Сити, тоа нема да им се допадне на фановите на Гвардиола. ...
  сите 90 | | | веќе видена