Мубарак

  во

  Баш како и ПСЖ (тука) и Манчестер Сити, мамел кога е трошењето на пазарот во прашање. „Фудбал Ликс“ тврди дека и Манчестер Сити го прекршил финансискиот фер ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Шпанија | Пеп Гврадиола ги прокоментира написите кои велеа дека Манчестер Сити минатата година на Лео Меси му понудил договор вреден 250 милиони евра, како и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Пеп Гврадиола ги прокоментира написите кои велеа дека Манчестер Сити минатата година на Лео Меси му понудил договор вреден 250 милиони евра, како и бонус од 50 ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Сити во 2017 на Лео Меси му понудил неверојатни 250 милиони за пет години, но Пеп Гвардиола инстира дека никогаш не го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на Манчестер Сити, Калдон Ал Мубарак откри дека „Граѓаните“ имале неуспешен обид да го ангажираат Лео Меси, Пеп Гвардиола разговорал со играчот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Првиот човек на „Граѓаните", Калдон Ал Мубарак откри дека Лео Меси одбил да се пресели на Етихад и покрај тоа што Манчестер Сити му понудил одново да ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Манчестер Сити успеа да го оствари тоа што посакуваше под водство на Пеп Гвардиола и тимот од „Итихад“ минатата сезона постави неверојатен рекорд со 100 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Лионел Меси минатата сезона го продолжи договорот со Барселона иако долго време се шпекулираше дека ќе го напушти клубот. Меси најмногу се поврзуваше со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Денешниот ден, 7 октомври, во минатото го обележале следните настани: 1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во југозападна Грција ја победила турската флота. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Двајцата синови на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак кој е симнат од власт во 2011 година, се уапсени поради финансиски малверзации. После ...
  сите 5 | | | веќе видена