МТСП

  во

  По синоќешната шестчасовна евакуација станарите се вратија дома. Неподносливата миризба по денешното дезинфицирање ја снема, на влезот од зградата како и ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Центрите се опремени по најсовремени стандарди и со нив треба да се зголеми квалитетот на животот на децата и на лицата со попреченост во овие два града и ...
  сите 117 | | | веќе видена

  До јануари годинава во станот 11 во скопски Аеродром, каде вчера беа евакуирани граѓани поради непријатна миризба, живееле две жени, 90 годишна мајка и ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Скопјанка на возраст од 65 години сама живеела во станот во „Скопјанка“ во кој имало големо количество на користени пелени, од кои вчера почнал да испарува ...
  сите 187 | | | веќе видена

  По пријава на градоначалникот Петре Шилегов, тим од Центарот за социјална работа Скопје направил увид во станот во ТЦ „Скопјанка" во Аеродром и констатирал ...
  сите 187 | | | веќе видена

  По пријава на градоначалникот Петре Шилегов, тим од Центарот за социјална работа Скопје направил увид во станот во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром и констатирал ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот Илија Јовановски, денеска го отворија Дневниот центар за церебрална парализа во ...
  сите 117 | | | веќе видена