МРТ

  во

  Од средината на јануари лифтовите во зградата на Македонската радио-телевизија не работат, кога беше поплавено приземјето, а според вработени во институциите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Одиме на победа, без никакво калкулирање со некаков пораз до 13 поени разлика е заедничкиот став на кошаркарите и стручниот штаб од македонскиот национален тим ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Од 2008 година, на срамен, нелегален и силеџиски начин НАТО и ЕУ ни имаа поставено блокада, уцена и ултиматум – прво името потоа членство. Тоа не им служеше на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По катастрофата која се случи завчера кај Ласкарци во која трагично го загубија животот дури 14 лица, а триесетина се повредени, на социјалните мрежи беа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со невообичаено голема концентрација на врвни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска во Скопје беше промовирана ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска (13.02.2019г.) во салата за конференции во СЦ ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска во салата за конференции во СЦ „Борис ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во присуство на многубројни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, во салата за конференции во СЦ „Борис Трајковски“, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во емисијата на МРТ 1 вечерва гостуваше Мухамед Зекири, пратеник од редовите на СДСМ кој говореше на повеќе актуелни теми но и за вработувањата кои што се ...
  | | веќе видена

  Во емисијата на МРТ 1 вечерва гостуваше Мухамед Зекири, пратеник од редовите на СДСМ кој говореше на повеќе актуелни теми но и за вработувањата кои што се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Љубителите на спортот во Македонија наскоро ќе имаат можност во своите раце да ја држат книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од доајенот на ...
  сите 16 | | | веќе видена