МПМ

  во

  Во февруари годинава редакцијата на МКД.мк објави три наслови во кои откривме детали од истрагата за случајот „Империја". Според информациите кои тогаш ги ...
  сите 781 | | | веќе видена

  Трето продолжение од серијалот за случајот „Рекет“ беше објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла верита“, во кое се постирани снимки каде ...
  сите 897 | | | веќе видена

  Трето продолжение од снимките за аферата „Рекет“, утрово објави онлајн изданието на италијанскиот весник „Ла Верита“. Во него повторно се слушаат гласовите на ...
  сите 789 | | | веќе видена

  1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски отворена ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Устите им се полни со „слобода и независност на новинарството“, како и списоците со имиња на „независни новинари“, кои до пладне се професионалци, од пладне се ...
  | | веќе видена

  Сопругата на Никола Младенов, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на 1ТВ рече дека имало два најтешки моменти за весникот Фокус, а ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Сопругата на Никола Младенов, Билјана Младенова во вечерашното прво појавување во јавноста на рече дека имало два најтешки моменти за весникот Фокус, а ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги преку соопштение реагира на вчерашното интервју на телевизијата 1ТВ со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  | | веќе видена | слични

  Истрагата за „Империја“ против Орце Камчев, Сашо Мијалков, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ и уште десет лица засега е веќе поткрепена со материјални докази, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Злосторничко здружение кое функционирало повеќе од 8 години, од 2009 година, кога биле отворани и затворани фирми, перени милиони и милиони евра, менувани ...
  сите 22 | | | веќе видена

  За видни функционери од поранешната власт, меѓу кои бегалецот Никола Груевски, ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, ексминистрите Никола Тодоров, Миле ...
  сите 193 | | | веќе видена

  Правниците кои ги консултира „Макфакс“ објаснуваат дека сега истрагите може да ги преземат редовните обвинителства, но без бомбите, бидејќи редовните ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Истрагата за случајот „Империја“ е еден од пообемните предмети и за сега е донесена наредба за истрага против 11 лица, но таа истрага, бидејќи трае, се ...
  сите 41 | | | веќе видена