Мостар

  во

  Во организација на Центарот за мир и мултиетничка соработка, вечерва Стариот мост во Мостар е осветлен со боите на знамето на Нов Зеланд, јави „Фена“. Се ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Училиштето во овој средновековен град е поделено со ограда и со наследство од војната. Секој ден, децата доаѓаат во истата зграда, а на часови одат одвоено. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Училиштето во овој средновековен град е поделено со ограда и со наследство од војната. Секој ден, децата доаѓаат во истата зграда, а на часови одат одвоено. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Спортистите од нашата земја, не само што присуствуваа, туку се закитија и со првите места на ова значајно отворено првенство во спортско качување-дисциплина ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Њујорк ТајмсУчилиштето во овој средновековен град е поделено со ограда и со наследство од војната. Секој ден, децата доаѓаат во истата зграда, а на часови одат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Училиштето во овој средновековен град е поделено со ограда и со наследство од војната. Секој ден, децата доаѓаат во истата зграда, а на часови одат одвоено. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Реонот на босанскиот Херцеговско-неретванскиот Кантон доцна попладнево го зафати невреме проследно со силен ветер. Како што соопшти Министерството за внатрешни ...
  | | веќе видена

  Босна и Херцеговина беше зафатена од силно невреме вечерва кога силен ветер буквално корнеше се. Според МВР на Херцеговско-неретванскиот Кантон од силниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Реонот на босанскиот Херцеговско-неретванскиот Кантон доцна попладнево го зафати невреме проследно со силен ветер. Како што соопшти Министерството за внатрешни ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Реонот на босанскиот Херцеговско-неретванскиот Кантон доцна попладнево го зафати невреме проследно со силен ветер.Како што соопшти Министерството за внатрешни ...
  сите 56 | | | веќе видена

  После грабеж во банка во Мостар, на интернет се појави снимка од жена, која од блиската канцеларија снимала и го коментирала разбојникот и неговото апсење. Ова ...
  | | веќе видена

  Шокантна информација ги дочека попладнево сите во редовите на босанскиот прволигаш Широки брег чиј тренер е Гоце Седлоски. Почина младиот голман на тимот, ...
  сите 6 | | | веќе видена