Московскиот

  во

  Авион на авиокомпанијата „Утер“ на летот од Москва до Уфа, главниот град на рускиот регион Башкортостан, морал да се врати на аеродромот по полетувањето откако ...
  сите 89 | | | веќе видена

  ,,Потпишав декрет за доделување на  ордени за членовите на екипажот на авионот што принудно слета во близина на аеродромот Жуковски.” , рече Путин на почетокот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин им ја додели титулата „Херој на Русија“ на двајцата пилоти на компанијата „Урал ерлајнс“, кои вчера принудно слетаа во поле ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Авион на авиокомпанијата „Утер“ на летот од Москва до Уфа, главниот град на рускиот регион Башкортостан, морал да се врати на аеродромот по полетувањето откако ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Авион на авиокомпанијата „Утер“ на летот од Москва до Уфа, главниот град на рускиот регион Башкортостан, морал да се врати на аеродромот по полетувањето откако ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Кремљ ќе им додели државни одликувања на двајцата пилота кои успешно принудно слетаа со патнички авион во кој имало 233 лица, утрово во близина на Москва . ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Во двете децении на власт на Владимир Путин, Русите во анкетите за нивните проблеми почесто ја обвинуваа владата отколку претседателот. Но, во светло на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Московскиот правобранител за правата на децата Јевгениј Бунмович реагираше на одлуката на рускиот државен обвините за одземање на едногодишно дете од ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Московскиот правобранител за правата на децата Јевгениј Бунмович реагираше на одлуката на рускиот државен обвинител за одземање на едногодишно дете од ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Охрид, 7 август 2019 - Руските музички уметници одсекогаш му давале печати оставале посебен белег на мегународниот музичко сценски фестивал “Охридско лето”, во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Познатата руска пијанистка Виолета Егорова денеска ќе настапи во рамките на музичката програма на фестивалот „Охридско лето“. Концертот ќе се одржи во црквата ...
  сите 64 | | | веќе видена