Морси

  во

  Суд во Каиро потврди денеска 75 смртни пресуди вклучително и за лидери на Муслиманско братство во врска со демонстрациите во поддршка на претседателот Мохамед ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Организацијата за заштита на човекoви прави Хјуман рајтс воч, повика денеска на покренување меѓународна истрага за насилниот одговор на египетските безбедносни ...
  | | веќе видена

  Организацијата за заштита на човекoви прави Хјуман рајтс воч, повика денеска на покренување меѓународна истрага за насилниот одговор на египетските безбедносни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Организацијата за заштита на човекoви права Хјуман рајтс воч, повика денеска на покренување меѓународна истрага за насилниот одговор на египетските ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Организацијата за заштита на човекoви прави Хјуман рајтс воч, повика денеска на покренување меѓународна истрага за насилниот одговор на египетските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе биде споредно. Мундијалот се враќа на Стариот континет и ќе се одржи ...
  сите 8 | | | веќе видена