Морган

  во

  Според анкета на синџирот кино-сали Шоукејс, „Бегство од Шошенк“ е најдобар филм во последните 30 години, Том Хенкс е најдобар глумец, а Џуди Денч – најдобра ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дневниот весник ВЕЧЕР е единствениот медиум од Македонија кој е дел од жирито кое е составено од 180 судии, кои ја имаат таа чест да го дадат својот глас за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Морган Милер, сопругата на поранешниот скијач Боде Милер, на Инстаграм се потсети на ќерката Емелин која почина оваа година. 19 месечната Емелин се удави во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сите ние добро го познаваме Раде Шербеџија, или, можеби, само мислиме дека добро го познаваме, бидејќи со читањето на книгата „По дождот“, која на македонски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден ден по победата на Лисиците во Кардиф со 1:0 тие заминаа во Тајланд да му оддадат почит на нивниот „шеф“. Во Банкок, главниот град на Тајланд допатуваа ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во Банкок, Тајланд вчера допатуваа сите фудбалери и стручниот тим на фудбалскиот клуб Лестер Сити за да му оддадат последна почит на нивиниот сопственик, Вишај ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еден ден по победата на Лисиците во Кардиф со 1:0 тие заминаа во Тајланд да му оддадат почит на нивниот „шеф“. Во Банкок, главниот град на Тајланд допатуваа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Допатуваа во главниот град на Тајланд фудбалерите и стручниот тим на Лестер каде ќе присуствуваат на погребот на нивиниот довчерашен сопственик Вишај ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Човекот кој од Лестер ја создаде најубавата фудбалска приказна во Премиер лигата, Вишај Шриваданапраба денеска беше погребан во Бангкок. Газдата на Лестер ...
  сите 28 | | | веќе видена

   Саша Барон Коен во интервју со Хауард Стерн објаснува како креативните разлики помеѓу него и членовите на бендот Queen довеле до напуштање на работата на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  КАКО МОРГАН СТИГНАЛ НА ОЛД ТРАФОРД? Интересно, токму Норман Дејвис, стариот кабинер на екипата го викнал Морган да работи во Јунајтед. Норман, стариот кабинер ...
  сите 40 | | | веќе видена