Море

  во

  Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Првиот заеднички одмор како двојка е голем чекор во развојот на врската. Ќе бидете заробени заедно барем една недела. Нема да имате каде да побегнете, ќе ја ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Доколку секоја од нас го зема здраво за готово сето она што ни се пласира, тоа би значело дека мајките за само шест недели откако на свет ќе донесат дете, би ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државјаните на земјите од Западен Балкан во иднина ќе мораат преку интернет од Европската Унија да побараат дозвола за влез во Шенген зоната и иако не им е ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Научниците потврдија дека необичната фосилна овална форма пронајдена пред неколку години е всушност најстариот познат животински фосил. Ова откритие е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Осум земји, вклучувајќи ги и Соединетите Американски Држави, ќе учествуваат во големите воздушни воени вежби во Украина, додека истовремено од Киев најавуваат ...
  сите 17 | | | веќе видена

   Добро знаете како да поздравите на грчки, а некои од нивните ѕвезди обожавате да си ги слушате и по дома. Плус, грчка салата со тон маслиново масло навистина ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иако нема официјално соопштение за вистинската цел за најновата одлука на Москва, факт е дека таа доаѓа непосредно по соборувањето на рускиот Il-20, кои ...
  сите 17 | | | веќе видена