Монтепаски

  во

  Американскиот бек со македонски пасош, Лестер Бо Мекејлеб (33) се врати во шпанска Сарагоса, објавија од клубот.Кошаркарот ја заврши последната полусезона во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Владо Илиевски, поранешниот кошаркарски репрезентативец кој беше дел од победничката генерација на Македонија на Евробаскетот во Литванија 2011 година и кој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Владо Илиевски, поранешниот кошаркарски репрезентативе кој беше дел од победничката генерација на Македонија на Евробаскетот во Литванија 2011 година и кој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендарниот македонски кошаркар, Владо Илиевски ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска Федерација со која во моментов раководи Петар ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешната прва ѕвезда на македонската кошаркарска репрезентација, Лестер Бо Мекејлеб се уште е без клуб, но како што сега стојат работите наскоро би можел да ...
  сите 5 | | | веќе видена