Монте

  во

  Нивната љубовна приказна со години ја следи целиот свет. Но не само поради тоа што Новак е најдобриот тенисер на светот, туку и поради тоа што неговата сопруга ...
  сите 16 | | | веќе видена

  И денес нашата редакција навремено ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини на трансфер пазарот. – Челзи денес е во центарот на вниманието. „Скај ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Лепа Брена која е симбол од некогашна Југославија, ја следат луѓе ширум Балканот, но ова одекнало на далеку. Станала предмет на шегувања на социјалните ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни осум натпревари. Српскиот кошарка, Никола Јокиќ одигра уште еден добар натпревар, но овој пат неговиот Денвер не ...
  сите 68 | | | веќе видена

   Александар Дима е француски писател, роден на 24 јули во 1802 година, a починал на 5 декември 1870 година. Тој е еден од најчитаните француски писатели, а ...
  сите 3 | | | веќе видена

  4 јануари 2019 1710.- Роден е италијанскиот композитор Џовани Батиста Перголези. Дела: операта „Слугинката господарка“, црковната музика „Stabat mater“. ...
  сите 8 | | | веќе видена