Монт Еверест

  во

  Експедицијата на непалската влада на Монт Еверест, од највисокиот врв на светот собрала 30 тони ѓубре. Планинарите се вратиле од 8.850 метри високата планина ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Што е вознемирувачки факт? Можеби изгледа безбедно да се праша, но тоа е прашање кое загарантирано ќе ве однесе до некои вознемирувачки откритија. Еве неколку ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јавен судир меѓу професорите Билјана Ванковска и Горазд Росоклија. По нападот од Росоклија кој пишува за научната кариера на Ванковска, професорката со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипите за чистење ја исчистија планината до височина од 8 000 метри. При потфатот што траел шест недели наишле на скинати шатори , пластичен отпад , лименки и ...
  сите 5 | | | веќе видена