Монт Еверест

  во

  Mинибус се искачи на Хималаите – Ќе ви се заледи крвта кога ќе видите по кој пат! Ова неверојатно видео од минибус кој вози по тесниот пат на Хималаите нема да ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од мисиите Аполо кои одеа на Месечината, на пораките им требаа од 2,5 до 2,7 секунди да се пренесат преку радио бранови. Онаму каде што ќе кинисаат едни ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лидерот на Средношколската унија на Македонија Александар Николовски, вчера околу пладне беше забележан како влегува во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Николовски се ...
  | | веќе видена | слични

  Во чест на одбележувањето на 100 години од раѓањето на Ингмар Бергман, шведскиот режисер, вечерва на ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола ќе биде прикажан филмот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Фасцинацијата од фактот што премиерот Зоран Заев проговори во Европскиот парламент на македонски јазик и тврдењето дека тоа значело дека Европската Унија ги ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Дали некогаш сте сакале да имате некој вид на супермоќи? Постојат цели племиња на луѓе кои очигледно имаат натчовечки способности за кои можеме само да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во сабота (11 август) со почеток во 22 часот на плажата „Оревче“ во Охрид ќе се одржи нов „ПичПрич“ – шест женски приказни на тема „Длабоко во ноќта“, директно ...
  сите 6 | | | веќе видена