Монпеље

  во

  Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Голманот на Вардар, Дејан Милосављев со својата тројна одбрана на саботниот дуел против Монпеље се најде на врвот на листата со ТОП 5 одбрани во првото коло од ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Љубителите на спортот не можат да се помират со фактот дека МТВ нема да врши преноси од Лига на шампиони во фудбал и ракомет. И’, додека во ЛШ на фудбал немаме ...
  сите 8 | | | веќе видена