Монако

  во

  " alt=Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал ликс“ откриваат неколку дубари кога е во прашање Радамел Фалкао, за да ги изигираат правилата, Манчестер јунајтед и Монако договориле ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Радамел Фалкао се најде во документите од „Фудбал ликс", сомнителни договори се превани при неговиот трансфер од Монако во Манчестер јунајтед, како и оној од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Според француското издание „Медијапарт“, Монако во неколку наврати ги нарушил правилата за трансфери, кои се наметнати од Француската фудбалска федерација. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Монако се најдоа на „листата за отстрел“ на веб-сајтот „Фудбал ликс“, кои објавија податоци кои сигурно ги прекршуваат правилата на ФИФА и ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во игра како и што навикнавме во фудбалот биле милиони… „Фудбал Ликс“ и понатаму објавува строго доверливи информации од договорите на фудбалерите. Досега кога ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Британски „токспорт“ ја искористи оваа пауза во клупскиот фудбал да направи неколку интересни Топ листи кога е во прашање Премиер лигата, па по изборот на ...
  сите 5 | | | веќе видена