Монако

  во

  Европската фудбалска централа УЕФА започна нова истрага против францускиот шампион ПСЖ за нарушувањето на финансискиот ферплеј.Во јуни оваа година, Комисијата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Светската куќа на фудбалот вечерва во Лондон ќе го прогласи најдобриот фудбалер во годината, а гала вечерта ќе помине без двајцата најдобри, Кристијано Роналдо ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Бразилецот премина од Монако на „Енфилд Роуд“ за 50 милиони евра но на првите шест натпревари во Премиер лига не се појави, туку одигра само една минути, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019 година, односно МРТВ во име на земјата ќе испрати уметник и песна во Тел Авив, Израел. Македонскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Колумбиската полиција затвори мал музеј во Меделина кој го прикажува животот од времето на озлогласениот нарко бос Пабло Ескобар, бидејќи сопствениците немаат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Антони Марсијал беше пред заминување од Манчестер Јунајтед, но сепак остана во редовите на „црвените ѓаволи“ каде сепак имала многу помала минутажа од ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Колумбиската ѕвезда на Монако, Радамел Фалкао доби статуа во неговиот роден град Санта Марта, но како во случајот со славната биста на Кристијано Роналдо, нема ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Познато е дека Монако работи фантастично кога се трансферите во прашање и во последните неколку години инкасираше огромна сума од продажба на своите „бисери“. ...
  сите 12 | | | веќе видена