Молдавија

  во

  Според стапката на смртност на новороденчиња, Македонија е на второ место во Европа, веднаш зад Молдавија, бидејќи Министерството за здравство покажа недоволно ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според стапката на смртност на новороденчиња, Македонија е на второ место во Европа, веднаш зад Молдавија, бидејќи Министерството за здравство покажа ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според стапката на смртност на новороденчиња, Македонија е на второ место во Европа, веднаш зад Молдавија, бидејќи Министерството за здравство покажа ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Според стапката на смртност на новороденчиња, Македонија е на второ место во Европа, веднаш зад Молдавија, бидејќи Министерството за здравство покажа ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Хрватска и Шпанија одиграа возбудлив меч на „Максимир“, гостите во два наврати се враќаа од негатива, но на крајот Једвај во 93. минута донесе голема радост за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Драмата на „Максимир" и припадна на Хрватска, Шпанија во два наврати се враќаше од негатива, но Тин Једвај со гол во 93. минута донесе победа за „Ватрените" од ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во Лигата на нации се одиграа неколку натпревари од стандардниот термин 20:45 часот со тоа што најинтересниот беше во Загреб каде Хрватска во дербито на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Актуелниот светски вице-шампион Хрватска успеа делумно да се одмазди на Шпанија за понижувачкиот 6:0 пораз во Лигата на нации, откако со гол во 93. минута со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  До крајот на 21 век многу земји ќе изгубат значителен дел од својата популација. Поради иселување, низок наталитет, многу земји ќе имаат драматично помалку ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Викендов во Анталија, Турција, се одржа изборот „Кралица на Евроазија 2018“. Нашата претставничка Катерина Ничовска (17) од Скопје ја освои титулата најдобар ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вучиќ , кој зборуваше за гласањето во Европската мрежа на оператори за пренос на електрична енергија , рече дека со гласањето на соседните земји било победено ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Институтот за национална историја при УКИМ по повод јубилејот 70 години од основањето денеска во Скопје организира Меѓународен научен симпозиум насловен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На свеченото отворање на симпозиумот ќе се одржи промоција на најновите изданија на Инстиутот за национална историја. Во текот на двата дена на одржувањето на ...
  сите 2 | | | веќе видена