Мојсоски

  во

  Екс ракометниот репрезентативец Наумче Мојсоски кој сега е шеф на една од комисиите на СДСМ јавно ја прокламирал идејата за "Обединета Македонија". Додека бил ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација уште во првата фаза го заврши настапот на ЕП 2020 во Австрија, а вчерашниот пораз од домаќинот-Австрија (32-28) тешко го ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Тука сме да го слушаме гласот на спортистите и спортските работници. Креираме програма за наредните 4 години  исклучиво во интерес на спортистите и граѓаните , ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Огромна чест и задоволство ми е да Ве видам во толкав број и да Ви се обратам како претседател на Комисијата за спорт на СДСМ што заедно ја пишуваме програмата ...
  | | веќе видена | слични

  Поминаа 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС. Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на АМС и нејзиниот директор иако во јавноста ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ.-Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста за начинот на работа на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  -Ја исправаме неправдата кон спортистите, нашите ветерани ќе добијат повластени услови за пензиско и здравствено осигурување и пензија, приход или плата. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Прес конференција, Наумче Мојсовски, претседател на Комисија за спорт на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Огромна чест и задоволство ми е да Ви ја ...
  | | веќе видена | слични

  Деталите за животот на Тоше Проески, пејачот со ангелски глас и насмевка не престануваат да ја интригираат јавноста, а ова се девојките – денес жени, за кои се ...
  сите 6 | | | веќе видена