Мојс

  во

  Екс-селекторот на Србија, Синиша Михајловиќ би можел тренерската кариера наскоро да ја продолжи во Турција и тоа на кормилото на трофејниот Фенербахче. Според ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Последниот меч на Коку како шеф на стручниот штаб на Фенер беше поразот во неделата на домашен терен од Анкарагучу со 1:3. На овој меч за домаќините настапи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Токму кога работите одеа како подмачкани за Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и Зинедин Зидан решија да го напуштат клубот, па раководството мораше да преземе ...
  сите 71 | | | веќе видена

  " alt=Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил, смета дека клупското раководство се однесува скандалозно. Тој особено го истакнал пишувањето на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил, смета дека клупското раководство се однесува скандалозно. Тој особено го истакнал пишувањето на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  „Дејли Мирор“ изминатата вечер на два часа пред полноќ излезе со сензационална вест дека Мурињо ќе биде сменет уште овој викенд без разлика на исходот на ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Угледниот британски таблоид „Дејли Мирор“ на два часа пред полноќ ја потресе англиската спортска јавност, бидејќи излезе со сензационална ексклузива со која ја ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Двајца ветерани од соблекувалната на Манчестер Јунајтед ја опишаа состојбата во клубот како „депресивно лоша“, а оваа изјава дојде пред поразот од Вест Хем ...
  сите 245 | | | веќе видена