Модриќ

  во

  Хофенхајм – Вердер Бремен (Бундеслига, 15.30 часот) И двете екипи ќе одат на поправен испит по лошиот старт на сезоната во Бундеслигата. Хофенхајм прими гол во ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Летниот преоден рок сè уште не е завршен, има уште десетина дена за трансфери, а за крај може да се случи вистинска бомба за македонски услови и Енис Барди да ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Белгискиот фудбалер и член на Борусија Дортмунд Аксел Витсел во разговор за „Гоал“ откри дека своевремено можел да направи трансфер во Реал Мадрид, Манчестер ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Серхио Рамос во соработка со „Амазон“ веќе со месеци наназад работеше на фамозниот документарец кој го снимаше и за време на болниот потоп кој го доживеа Реал ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Комитетот за натпреварување при Фудбалската федерација на Шпанија ги изрече казните за црвените картони кои беа доделени изминатиов викенд во Ла Лига, Модриќ и ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Лука Модриќ на саботниот натпревар против Селта Виго се претвори во прва жртва на новото правило во шпанската Примера, средба на која Хрватот истовремено го ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Црвениот картон на Лука Модриќ во натпреварот против Селта кој Реал го доби со 1:3 беше причина за многу дискусии, но од вчера вечер е јасно дека во Шпанија ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Фудбалските фанови отворија огромна дебата откако Лука Модриќ за првпат во својата кариера доби директен црвен картон, но набрзо шпанските експерти ги ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во првото коло од шпанското фудбалско првенство Реал Мадрид со 3:1 (1:0) победи на гостувањето кај Селта Виго, иако половина час играше без еден од своите ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација, членот на Реал Мадрид Лука Модриќ на денешното гостување на својот тим кај Селта Виго заработи директен црвен ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Капитенот на хрватската фудбалска репрезентација, членот на Реал Мадрид Лука Модриќ на денешното гостување на својот тим кај Селта Виго заработи директен црвен ...
  сите 116 | | | веќе видена