МОБ

  во

  На концертот во Света Софија публиката беше жедна за уште музика, но солистите и оркестарот на МОБ веројатно немаа спремено бис па си шепнаа и отпеаа нешто ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Гудачкиот камерен оркестар „Арко“ вечер од 20.30 часот во Националната опера и балет во рамки на „Скопско лето“ ќе одржи концерт насловен „Турски амам“ со ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Гудачкиот камерен оркестар „Арко“ вечер од 20.30 часот во Националната опера и балет во рамки на „Скопско лето“ ќе одржи концерт насловен „Турски амам“ со ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Српскиот рапер Вукадин Гојковиќ или во јавноста познат како Вук Моб открил дека кога ќе се напие не знае што прави. Така, во една прилика, признал, трчал по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешното момче на Кристина Кија Коцкар, Вукадин Гојковиќ, попознат како раперот Вук Моб, кога е пијан, не знае што прави. Така, како што самиот признал, во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Подготовките за 59-тото издание на фестивалот „Охридско лето“ влегуваат во завршна фаза. Ова ќе биде прво лето во кое програмата и организацијата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваат поволности и попусти во повеќе ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од 1-ви јули годинава ќе може да се користи Европската младинска картичка која е бесплатна и за неа може да аплицира секој млад човек во државата преку ...
  сите 14 | | | веќе видена

  И тоа угостителски објекти, малопродажба, култура, спорт, едукативни центри за обуки за стручни вештини итн. во земјава и во странство. Картичка е бесплатна и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваат поволности и попусти во повеќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваат поволности и попусти во повеќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Младите на возраст од 15 до 29 години од 1 јули годинава ќе можат да ја користат Европската младинска картичка, со која добиваат поволности и попусти во повеќе ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Но , поради огромната тетоважа преку целото лице , не може да најде работа. Поранешниот мафијаш од Нов Зеланд вели дека почнал и да игра рагби , да живење ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Осумнаесеттото издание на „Оф-фест“ беше отворено завчеравечер со концертот на Секу Кеита и на Кетрин Финч во МОБ, двајца извонредни музичари, кои иако доаѓаат ...
  сите 2 | | | веќе видена