Моамер

  во

  Вашингтон бара од Алијансата да се фокусира на поофанзивни мисии, а сојузниците би можеле да направат огромна, самоуништувачка грешка ако го следат неговото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската Централна разузнавачка агенција(ЦИА) од своето основање, кон средината на минатиот век, убила повеќе странски политичари и јавни личности, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерството за правосудство на Белгија отвори истрага за исчезнатите пет милијарди евра од замрзнатите сметки на поранешниот либијски лидер, Моамер Гадафи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Белгиското министерството за правда отвори истрага за сомневањата дека исчезнале пет милијарди евра од замрзнатите сметки на поранешниот либиски лидер, Моамер ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Убиството на новинарот Џамал Кашоги во Истанбул, за кое се претпоставува дека e виновно саудиското кралско семејство и младиот принц Мохамед бин Салман, го ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Убиството на новинарот Џамал Кашоги во Истанбул, за кое се претпоставува дека виновно е саудиското кралско семејство и младиот принц Мохамед бин Салман, го ...
  сите 67 | | | веќе видена