МНТ

  во

  На денешен ден 17 јануари 2019 395.- Умрел византискиот (римски) цар Теодосиј Први, наречен Теодосие Велики, кој владеел од 379 до 392 година, кога успеал да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Театрите во Скопје од средината на месецов ќе ги прикажат првите претстави во 2019 година. Македонската опера и балет традиционалниот концерт за празникот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Некој врнежлив ден беше. Под стоковна куќа мост некоја страшна гужва. Свират манијачки сирени, мислиш смак света дошол. После ми стана јасно. Во десната крајна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Актерот Висар Вишка е еден од ретките македонски актери кои добил улоги во познати странски серии и филмови, некои од нив и на НБЦ, Нетфликс, но во Македонија ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ако се земе предвид дека за неправилностите првпат проговоре Управниот одбор на МНТ, а неговиот претседател, режисерот Александар Поповски, поради наталожените ...
  | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство и по четири месеци од прибирање на документацијата по пријава од инспекторите на МВР а која се однесува на сомнежи за незаконски ...
  сите 17 | | | веќе видена