ММФ

  во

  Монетарците не се толку големи оптимисти како македонските власти кога станува збор за растот на економијата. Тие за годинава ни прогнозираат стапка на пораст ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Дополнителниот заменик министер за финансии од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа изјави дека страшен е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Дополнителниот заменик министер за финансии од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа изјави дека страшен е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Каде учествуваше на панелот на тема „Дипломатски дијалог за Западен Балкан", кој се одржа во рамки на Светскиот економски форум. -Донесувањето на ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Крајно време е нашата земја да направи чекор напред на својот европски пат – отворање на заслужените пристапни преговори со ЕУ, порача денеска шефот на ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Крајно време е Северна Македонија да направи чекор напред на својот европски пат – отворање на заслужените пристапни преговори со ЕУ, порача денеска шефот на ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Министерот Димитров настапи на панелот посветен на „Стратегиски дијалог за земјите на Западен Балкан“, како една од главните иницијативи на агендата на ...
  сите 230 | | | веќе видена