МЛС

  во

  Холандската легенда, Франк Де Бур одлична ја започна својата тренерска кариера и мина шест одлични години на кормилото на Ајакс, но по заминување од Амстердам ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Холандската легенда, Франк Де Бур одлична ја започна својата тренерска кариера и мина шест одлични години на кормилото на Ајакс, но по заминување од Амстердам ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Непријателството меѓу навивачите на Ливерпул и Манчестер Јунајтед е познато, а една од легендите на „црвените ѓаволи“ – Вејн Руни призна дека искрено се надева ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Екипата на Јувентус нема да ја одржи годинешната турнеја во САД на популарниот Интернационален куп. Причината за тоа е можното апсење на Кристијано Роналдо од ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Легендарниот Дејвид Бекам беше жртва на урнебесна скриена камера, комичарот Џејмс Корден реши да се мајтапи со својот сонародник па му изработи статуа која ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Последниот меч на капитенот на КРЦ Генк, Алехандро Позуело за белгискиот тим наместо да биде убаво збогување на навивачите со него, 27-годишниот играч од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ својата последна авантура во Европа ја имаше како член на тимот на Манчестер Јунајтед, клуб од кој реши да направи еден поразличен чекор во ...
  сите 34 | | | веќе видена