Младинскиот

  во

  Триесет илустрации селектирани од многу поголемиот број на творби настанати во периодот од 2014 до 2017 година ја чинат претстојната изложба за подобро утре ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Со изложба на спектакуларни фигури од пластелин, изработени од 9-годишниот Максим Цветановски и со работилница за деца предводена од ликовниот уметник Доротеј ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Документарниот филм „Honeyland“ („Медена земја“) премиерно ќе биде прикажан на 38. издание на филмскиот фестивал „Санденс“ (Sundance), чие годинашно издание ќе ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лидерот во Втората лига – Исток, екипата на Борец со седум нови имиња ги почна подготовките за пролетната полусезоно. Велешани, и покрај снежните услови за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Документарниот филм „Ханиленд“ („Медена земја“) премиерно ќе биде прикажан на 38. издание на филмскиот фестивал „Санденс“, чие годинешно издание ќе се одржи од ...
  сите 23 | | | веќе видена