Младински

  во

  „Биди и ти КК Гостивар“ е мотото под кое кошаркарскиот клуб Гостивар, најави отворен ден за запишување на членови во Младинската школа на КК Гостивар. Во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Младинскиот центар „Сакам да знам“ во Шуто Оризари најави дека почнува да нуди бесплатно психолошко советување. „Со задоволство ви најавуваме дека еднаш ...
  | | веќе видена

  17-годишниот Дарио Митевски најмалку уште три години би требало да биде дел од МЗТ Скопје, македонскиот шампион потпиша договор со талентираниот кошаркар.МЗТ ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Најверните вардарови навивачи „Комитите“ испратија порака до фудбалерите преку која посакуваат максимална борбеност и пожртвуваност од секој поединец на дерби ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Германија ќе биде земја во фокусот на 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм МакеДокс, што се отвора вечерва во Куршумили ан во Скопје. Во ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Нашиот младински репрезентативец синоќа ја искина мрежата на тимот на Авеш. Димитар Митровски во последната минута од натпреварот со топовски волеј стави точка ...
  сите 16 | | | веќе видена