Младен

  во

  Денеска е Младенци, празникот на љубовта и младоста. Празникот на пролетта 22 март (9 март, стар стил) младите го празнуваат како свој ден, како ден на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На денешен ден - 22 март 22 март 2019 - Денеска е Светски ден на водата 1312.- Ватикан го распуштил монашкиот витешки ред на Темплар, основан во Палестина во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Општина Неготино ќе го одбележи Светскиот ден на водата во рамки на Проектот „Заштита на водните ресурси со намалување на човековото влијание врз животната ...
  | | веќе видена

  Српската водителка Деа Ѓурѓревиќ, по тешката сообраќајна незгода во која автобус ѝ ја откина раката, сè уште се наоѓа во Воено медицинската академија (ВМА) во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пријателските натпревари најчесто се користат за темпирање на формата и подигање на атмосферата во репрезентацијата, но изгледа дека Србинот Милан Павков го ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Црвена ѕвезда, Милан Павков, имаше неславно деби во дресот на српската репрезентација откако во 93-тата минута, при резултат 1-1 на синоќешното ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Репрезентациите на Германија и Србија вчера одиграа пријателски натпревар кој на крајот заврши без победник 1:1. Се беше добро на теренот до 93-тата минута ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Празникот на пролетта- 22 март, младите брачни парови го празнуваат како свој ден, како ден на младоста, љубовта и убавината. Истиот ден, Светата православна ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Празникот на пролетта- 22 март, младите брачни парови го празнуваат како свој ден, како ден на младоста, љубовта и убавината. Истиот ден, Светата православна ...
  сите 17 | | | веќе видена