МК

  во

  Бране Петрушевски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Куманово се обрати на отварањето на локален изборен штаб во МК Тоде Мендол (Диво Насеље). Таму се отвора ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бране Петрушевски, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Куманово се обрати на отварањето на локален изборен штаб во МК Тоде Мендол (Диво Насеље). Таму се отвора ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сѐ што сакавте да знаете за работата и надлежностите на МВР во изборниот процес, дознајте директно од Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. За ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Секојдневно, во социјалните мрежи се појавуваат пораки со радикални содржини што ги пласираат вработени во институциите, во администрацијата и јавните ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Европската Унија го смета источен Ерусалим како палестинска територија под окупација на Израел. За сега ниту една земја членка на ЕУ не прифатила да ја ...
  сите 23 | | | веќе видена