Мизо

  во

  Екс директорот на Дирекцијата за Технолошко-индустриски развојни зони бил голем трошаџија. Барем така покажуваат официјалните податоци кои ги објави ...
  | | веќе видена

  Дирекцијата за Технолошко-индустриски развојни зони го претстави директорот Александар Младеновски како двојно поштедлив од долгогодишниот раководител на оваа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Германската компанија „Костал“ која има современа фабрика за производство на делови за aвтомобилската индустрија во Охрид, во комплексот на некогашен ЕМО во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 4. мај 2018 (ИНПРЕС) – Во пресрет на главната туристичка сезона, во текот на месец мај и почетокот на јуни, со бројни акции, ќе се чисти Охрид, но и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ му порача на Зоран Заев да се повлече од премиерската фотелја додека не е доцна. „Ова е трчи-лажи влада која ветуваше на секого ...
  сите 58 | | | веќе видена