Митровиќ

  во

  Охрид, 1 9 . август 2019 (ИНПРЕС) – Еден од најголемите експерти за трансплантација на матични клетки во Германија и Европа е професорката д-р Надежда Басара, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Охриѓанката Сара Настеска напредува одлично, а нејзиното помало братче Виктор доби златен медал за најхрабар донор. Речиси повеќе од половина година после ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фулам ја оствари втората победа во третото коло во Чемпионшип лигата откако вчера славеше со 1:2 на гостувањето кај Хадерсфилд, натпревар на кој повторно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Единаесеттиот по ред извештај за спроведување на Акциониот план за остварување на правата на националните малцинства, претставен е во Палатата Србија, на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  * НЕМА ВЕЌЕ ПЛАТИ ВО ХАРТИЕНИ БАНКНОТИ: Заработката во оваа земја ќе се исплаќа во криптовалути На „крајот на светот“ работодавците плати ќе може да исплаќаат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Насилството е појава која се вовлекла во сите пори на современото општество, а еден од облиците на насилство за кое се повеќе се говори и она меѓу младите кое ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода заедно со Градот Скопје спроведе голема акција за уредување на својата територија. На сите јавни површини исчистен е сметот, целосно ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода заедно со Градот Скопје спроведе голема акција за уредување на својата територија. На сите јавни површини исчистен е сметот, целосно ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Специјалните контејнери за собирање кабаст отпад ќе бидат поставени на следните локации: Општина Чаир: – раскрсницата меѓу булеварот Цветан Димов и улицата ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода денеска во соработка со Градот Скопје ќе спроведе голема акција за средување на својата територија. Со активностите во кои ќе бидат ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода утре со Град Скопје ќе спроведе акција за средување на својата територија. Во активностите ќе бидат вклучени сите јавни претпријатија на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода утре во соработка со Градот Скопје ќе спроведе голема акција за средување на својата територија. Со активностите во кои ќе бидат вклучени ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Општина Кисела Вода утре во соработка со Градот Скопје ќе спроведе голема акција за средување на својата територија. Со активностите во кои ќе бидат вклучени ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Дали ви е тешко да го замислите почетокот на денот без шолја топло кафе? Без грижа, не сте единствени! Постои цела армија на луѓе кои наутро, веднаш штом ќе се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Дали ви е тешко да го замислите почетокот на денот без шолја топло кафе? Без грижа, не сте единствени! Постои цела армија на луѓе кои наутро, веднаш штом ќе се ...
  сите 13 | | | веќе видена