Митко

  во

  Триесетина земјоделци од светиниколските села Мустафино и Ерџелија денеска протестираа со своите трактори пред општинската зграда. Тие бараат договор за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во вторник на конститутивната седница на Собранието лидерите на СДСМ и ДУИ Зоран Заев и Али Ахмети ќе се видат, но дали ќе седнат на маса за да се договорат за ...
  сите 262 | | | веќе видена

  Откако вчера секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, реагираше на изјавата на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, дека планира ...
  | | веќе видена | слични

  Во партијата е слично како и во бизнисот, не може да се оди напред ако се толерираат оние кои прават сплетки и кои се губитници, му порача градоначалникот на ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Се согласувам дека ВМРО -ДПМНЕ не е АД, и уште помалку сметам дека е ДООЕЛ. Се согласувам дека статусот и функцијата треба да се добијат демократски, односно ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Се согласувам дека ВМРО -ДПМНЕ не е АД, и уште помалку сметам дека е ДООЕЛ. Се согласувам дека статусот и функцијата треба да се добијат демократски, односно ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Откако кавадаречкиот градоначалник Митко Јанчев во интервју за Фокус изјави дека ја презема ВМРО-ДПМНЕ, на ова одговори Тимчо Муцунски кој доби пратеничко ...
  сите 392 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија, а не акционерско друштво за да се преземе, му порачува Тимчо Муцунски, новиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ на бизнисменот Митко ...
  сите 392 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија, а не акционерско друштво за да се преземе, му порачува Тимчо Муцунски, новиот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ на бизнисменот Митко ...
  сите 392 | | | веќе видена

  „Преземање” се прави на корпоративен ентитет, функцијата во политиката се добива преку демократски методи, вели секретарот за меѓународна соработка на ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Реакција од Тимчо Муцунски по најавите од Митко Јанчев дека ќе ја преземе партијата ВМРО-ДПМНЕ. „За мене терминологијата е многу значајна. “Преземање” се прави ...
  сите 392 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија, а не акционерско друштво за да се преземе, порачува меѓународниот секретар на партијата, а сега и пратеник во новиот ...
  сите 392 | | | веќе видена