Мите

  во

  Битола е еден од градовите каде мерните станици покажуваат концентрации на ПМ честичките над нормалата. Граѓаните на Битола го чувствуваат загадувањето. -Не ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против Д.Д. (25) од Скопје поради основано ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Денеска е празник на заштитникот на градот Солун и почеток на зимската половина од годината - Митровден. Именден денеска празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го соопшти списокот на фудбалери за последните два натпревари од групата во Лига на нации. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден.Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син единец на солунскиот војвода. По смртта на татко му, цезарот Максимијан го постави Димитриј на истото ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е Свети великомаченик Димитриј – Митровден. Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Свети Димитриј се роди во Солун, во третиот век. Беше син единец на солунскиот војвода. По смртта на татко му, цезарот Максимијан го постави Димитриј на истото ...
  сите 31 | | | веќе видена