Мисури

  во

  Тој рече дека не му е срам што на почетокот на актерката кариера морал да работи пред фаст фуд ресторан облечен во маска на кокошка. ,,Човек мора од нешто да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тој рече дека не му е срам што на почетокот на актерката кариера морал да работи пред фаст фуд ресторан облечен во маска на кокошка. ,,Човек мора од нешто да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бугарскиот режисер Јавор Грдев, еден од најзначајните современи европски театарски автори, привршува со пробите за претставата „Бесачи“ во Македонскиот народен ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Министерството за одбрана на Русија ја тргна ознаката доверливо од единствените документи за настаните кои се случиле непосредно пред и на самиот почеток на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Обвинителите во американската држава Мисури поднесоа обвинение за терористичка закана против 20-годишно момче, кој вооружен со пушка и пиштол влегол во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Истражувачите велат дека можат точно да ги идентификуваат луѓето пред да им се појават симптомите на Алцхајмерова болест дури до 20 години пред почеток на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Истражувачите од Медицинското училиште при Универзитетот „Вашингтон“ во Сент Луис, Мисури, велат дека оствариле значителен напредок при развивање тест на крв ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американската војска спроведува тестови за надзор од широк дострел во шест држави од Средниот запад на САД, користејќи експериментални балони, откриваат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската војска спроведува тестови за надзор со широк домет во шест држави во Средниот запад на САД, користејќи експриментални балони. Ова го откриваат ...
  сите 3 | | | веќе видена